image

Czas Nowej Dominacji

Jeden gatunek, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie pokonać,Jeden, by wszystkie odnaleźć i w oceanie zdominować. Dominant Species: Władcy Oceanu niepodzielnie zapanują nad wodami i stołami graczy już w czerwcu 2023. Właśnie wystartowała przedsprzedaż wyśmienitego sequela Władców Ziemi, a swoją grę znajdziecie w najlepszych sklepach z planszówkami! SPRAWDŹ NASZ SKLEP ALBO PLANSZEO! Oto nadchodzi zmierzch […]
Autor:PHALANX
05/04/2023
2 min. czytania

Czas Nowej Dominacji

Jeden gatunek, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie pokonać,
Jeden, by wszystkie odnaleźć i w oceanie zdominować.

Dominant Species: Władcy Oceanu niepodzielnie zapanują nad wodami i stołami graczy już w czerwcu 2023. Właśnie wystartowała przedsprzedaż wyśmienitego sequela Władców Ziemi, a swoją grę znajdziecie w najlepszych sklepach z planszówkami!

SPRAWDŹ NASZ SKLEP ALBO PLANSZEO!

Oto nadchodzi zmierzch ery dinozaurów, epoki niepodzielnego władania i dominacji. Nadchodzi Nowy Porządek, Porządek Ekspansji i Rywalizacji, Porządek Adaptacji i Przetrwania, Porządek Ewolucji. Z głębin wynurzą się gromady, a we wszystkich wodach rozplenią się nowe gatunki. Rozplenią się dzieląc i rządząc, aby na końcu zdominować przestwór oceanu.

Dominant Species: Władcy Oceanu to gra dla 2 do 4 graczy, przedstawiająca koniec ery dinozaurów i próby przystosowania się zwierząt do zmieniających się warunków. W grze przejmiesz kontrolę nad jedną z czterech gromad: Ryb, Gadów, Skorupiaków bądź Głowonogów.  Rozpoczynają one rozgrywkę we względnej równowadze, choć taki stan prędko ulegnie zmianie. Jedna podjęta decyzja, działanie, nowe przystosowanie ewolucyjne napędzi walkę między waszymi gatunkami i zmieni sytuację na planszy.


W grze dążycie do dominacji na jak największym obszarze, namnażając i rozprzestrzeniając swe gatunki. Wybieracie spośród dostępnych akcji i od razu je realizujecie, natychmiast zdobywając przewagi. Bowiem na końcu tylko jeden z Was zostanie Władcą Oceanu.

Duże sześciokątne kafle, tworzące pole rozgrywki, reprezentują rozszerzający się dziesiątki milionów lat temu ocean. Niektóre z nich zostaną przykryte mniejszymi płytkami kominów hydrotermalnych, zmieniających przestrzeń gry. W tym wodnym środowisku rywalizacja toczy się o uzyskanie liczebnej przewagi i jak najlepsze przystosowanie do warunków bytowania. Będzie można to przekuć na punkty zwycięstwa i zdobycie kart ewolucji, które dadzą graczom użyteczne jednorazowe korzyści albo stałe umiejętności.

Podobnie jak we Władcach Ziemi, gracze umieszczają swoje piony na Akcjach, dzięki czemu będą mogli wykonać określone działania na planszy – z tą różnicą, że akcje wykonywane są natychmiast po ustawieniu piona. Dodatkowo w trakcie rozgrywki gracze będą mogli zdobyć nowe piony o specjalnych właściwościach. Grę wygrywa zdobywca największej liczby punktów zwycięstwa po ostatniej fazie punktowania.

Udostępnij