image

O nas

Dotarłeś tu z jakiegoś powodu. Być może chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zostać wydawcą. A może po prostu ciekawi Cię, kto stoi za twoją ulubioną grą. Cieszymy się, że chcesz nas poznać. Musisz tylko wiedzieć, że tak naprawdę jesteśmy Tobą – osobą, kochającą planszówki i pragnącą w jakimś stopniu realizować się w tej pasji.

Jesteśmy Phalanx

Choć powstałaby z tego piękna legenda – nie było żadnego garażu. Nikt nie wyskoczył z wanny z „Heureka!” na ustach. Nikt nie siedział pod drzewem, gdy spadło jabłko. Jak wiele rzeczy w świecie gier planszowych wszystko zaczęło się od… grania w planszówkę. 

Pewnego razu dwóch pasjonatów spotkało się nad planszą. Uwielbiali Empires in Arms oraz Paths of Glory. Wówczas narodziła się myśl, aby w Polsce pojawiło się więcej nowoczesnych gier. Ale kto mógłby się tym zająć? W taki sposób powstał sklep internetowy z grami Los Diablos Polacos. 

Ta nazwa miała w sobie coś buntowniczego, a to nieodzownie łączyło się z postawą dekonstrukcyjną, która ówcześnie nam przyświecała. Niemniej okazało się, że jakiekolwiek powiązanie z diabłem – choćby w lekkim, żartobliwym tonie – nie jest dobrze kojarzone w amerykańskiej kulturze. Dlatego też jako wydawnictwo zdecydowaliśmy się na PHALANX, wskazujące tematyczną drogę i podkreślające to, że gramy razem.

ZAPEWNE DOSTRZEŻESZ, ŻE NASZE GRY CECHUJE

Przyjemność z rozgrywki

Jeżeli poszukujesz gier historycznych – nasze oferują spojrzenie na różnorodne konflikty i przywiązanie do detali tych wydarzeń. Jednak nigdy nie poświęcamy radości z grania na rzecz wiarygodniejszego oddania historii.

Najwyższa jakość komponentów

Granie w nasze gry będzie dla Ciebie nie tylko intelektualną przyjemnością, ale także wręcz fizycznym doświadczeniem.

Przekraczanie granic

Nie obawiaj się tego, że nasze gry adresowane są do hermetycznego środowiska. Czerpiemy to, co najlepsze z popularnych gier planszowych i gier wojennych, tworząc nową, niepowtarzalną jakość.

 

 

Nasz zespół

image
Jaro Andruszkiewicz
Współzałożyciel i Dyrektor Kreatywny
image
Waldemar Gumienny
CEO, Współzałożyciel
image
Bartłomiej Jędrzejewski
Oprawa graficzna
image
Mariusz Rosik
Development
image
Maciej Jurczyszyn
Logistyka
image
Srdjan Jovanovski
Development
image
Natalia Stanek
Marketing i wydarzenia
image
Adrian Turzański
Marketing i crowdfunding
image
Sandra Kubacka
Księgowość
image
Kinga Jurczyszyn
Obsługa klienta
image
Katarzyna Jasińska
DTP
image
Maciej Krasuń
3D designer
image

A CO Z TOBĄ? 

Jeżeli dotarłeś do tego miejsca, nie mamy wątpliwości, że doceniasz naszą pracę i uwielbiasz gry. To, co robimy narodziło się z pasji i dążenia, aby stała się ona istotną częścią naszego życia. Kto wie, bodaj to także Twoja droga? Być może niekoniecznie jako wydawcy, twórcy czy developera, ale z pewnością gracza. I musisz wiedzieć, że my również jesteśmy przede wszystkim graczami.

Jeżeli chcesz nam coś przekazać albo podzielić się swoim spostrzeżeniem – napisz do nas, daj znać w swoich mediach społecznościowych, oceń naszą grę i napisz, co o niej sądzisz. Fakt, że dokonasz tego wysiłku będzie wystarczającą nagrodą za to, co robimy. Dziękujemy, że jesteś z nami!