Starcie gromad
W świecie zwierząt nie ma miejsca na sentymenty
Designer
Chad Jensen
Wydanie
Polskie, Francuskie
399.95 
Sugerowana cena detaliczna:

Nadchodzi Czas Wymierania

Oto nadchodzi czas wielkich zmian klimatu, czas mrozu i zamieci. Nadchodzi Czas Migracji i Wymierania, Czas Adaptacji i Rywalizacji, Czas Dominacji. Świat pochłonie zlodowacenie, a odrodzi się wraz z nową ewolucją. Odrodzi się z Dominujących Gatunków, które nie wymrą, lecz rozprzestrzenią swe geny.

Wymagające programowanie akcji
Zaawansowane zarządzanie zasobami
Asymetryczne zdolności frakcji
Wielopoziomowa interakcja między graczami

Opis gry

Dominant Species: Władcy Ziemi to gra dla 2 do 6 graczy, przedstawiająca niespodziewane nadejście epoki lodowcowej i wiążące się z tym wyzwania. W grze przejmiesz kontrolę nad jedną z sześciu gromad: ssaków, gadów, ptaków, płazów, pajęczaków bądź owadów. Rozpoczynają one rozgrywkę we względnej równowadze, choć taki stan prędko ulegnie zmianie. Jedna podjęta decyzja, działanie, nowe przystosowanie ewolucyjne napędzi walkę między waszymi gatunkami i zmieni sytuację na planszy.

W grze dążycie do dominacji na jak największym obszarze, namnażając i rozprzestrzeniając swe gatunki. Planujecie i wybieracie spośród dostępnych akcji, a następnie wykonujecie ruchy, reagując na poczynania współgraczy. Jednak na końcu tylko jeden z Was zostanie Władcą Ziemi.

ROZGRYWKA

W trakcie rozgrywki w Dominant Species: Władcy Ziemi  na planszy sukcesywnie umieszczane są duże sześciokątne płytki, symbolizujące pojawiające się nowe obszary do zasiedlenia. Płytki reprezentują różne tereny, m.in. pustynie, góry, lasy czy sawanny. Zbliżający się lądolód powoduje powstawanie tundry, która pochłania istniejące do tej pory tereny, mocno zmieniając sytuację na planszy.

Sercem gry jest mechanika rozstawiania Pionków Akcji. Każdą turę gry otwiera Faza Planowania, podczas której gracze umieszczają swoje dostępne pionki na Obszarze Akcji, planując w ten sposób konkretne działania do wykonania w danej turze. W Fazie Wykonania te pionków zostaną usunięte z planszy w określonej kolejności, a wskazanie przez nie akcje – zrealizowane. Każdy pion pozwala graczowi na wykonywanie różnych działań, takich jak rozród, zmiana środowiska, migracja, konkurowanie czy zlodowacenie.

Dzięki umiejętnie zaplanowanym akcjom gracze starają się zdominować swoimi zwierzętami jak najwięcej kafelków terenu , co pozwoli im skorzystać z potężnych efektów Kart Dominacji. Wszystko po to, by zwiększyć szanse przeżycia własnych zwierząt i zdobyć cenne punkty zwycięstwa, utrudniając jednocześnie te same zamiary przeciwnikom.

Ale lepiej działać szybko, bo robi się coraz zimniej! Naprawdę bardzo zimno…

Informacje o grze:

2-6
90-140
14+

Zawartość pudełka:

  • duża, składana plansza 56 × 86 cm
  • instrukcja
  • 330 drewnianych kostek
  • 66 drewnianych figurek zwierząt
  • 60 drewnianych walców
  • dwanaście kart gromady
  • sześć kart pomocy
  • siedem arkuszy żetonów
  • 27 kart
  • płócienny worek

Multimedia

Zobacz, jak wyglądają wszystkie elementy gry w pełnej krasie.

Galeria gry

Przeglądaj zdjęcia z gry, zbliżenia elementów, pionków, szczegóły planszy.

Władcy Ziemi

Sprawdź wszystkie edycje gry Władcy Ziemi i przejdź do sklepu, aby kupić grę.
Cena promocyjna - 209.99 
Cena bazowa - 259.99 

Rodowe waśnie raptem przeradzają się w bratobójcze starcia. Czterech monarchów walczy o najwyższą godność. Jedynie jeden przybierze miano Bretwalda, Władcy Brytanii. Tylko, czy któremuś z nich uda się zapanować nad Heptarchią nim w wyspę uderzy nawałnica żelaza i furia północy

Cena promocyjna - 209.99 
Cena bazowa - 259.99 

Król Mercji Offa, obecny Bretwalda, odpływa w ostatni sen, pozostawiając silnego spadkobiercę. Jednak świadomość wielkości przysłania dziedzicowi to, co dzieje się poza tronową salą. Wyspę zżerają wewnętrzne konflikty, żyzna ziemia krwawi, a pozostałe anglosaskie królestwa nie potrafią zasnąć, gdy na horyzoncie migocze wizja władzy.

Pliki

Pobierz pliki z instrukcjami i solucjami, będzie to pomocne podczas przygotowania rozgrywki oraz
samej gry. Nie zapomnij zapoznać się z Księgą zasad wprowadzającą w rozgrywkę!

Władcy Ziemi - Księga Zasad
Pobierz
Władcy Ziemi - Karta Pomocy
Pobierz
Władcy Ziemi - Księga Zasad
Pobierz
Władcy Ziemi - Karta Pomocy
Pobierz