Starcie podwodnych gromad!
W świecie zwierząt nie ma miejsca na sprawiedliwość
Designer
Chad Jensen
Status
Przedsprzedaż
Wydanie
Polskie, Francuskie
399.95 
Sugerowana cena detaliczna:

Zdominuj przestwór oceanu

Oto nadchodzi zmierzch ery dinozaurów, epoki niepodzielnego władania i dominacji. Nadchodzi Nowy Porządek, Porządek Ekspansji i Rywalizacji, Porządek Adaptacji i Przetrwania, Porządek Ewolucji. Z głębin wynurzą się gromady, a we wszystkich wodach rozplenią się nowe gatunki. Rozplenią się dzieląc i rządząc, aby na końcu zdominować przestwór oceanu.

Opis gry

Dominant Species: Władcy Oceanu to gra dla 2 do 4 graczy, przedstawiająca koniec ery dinozaurów i próby przystosowania się zwierząt do zmieniających się warunków. W grze przejmiesz kontrolę nad jedną z czterech gromad: Ryb, Gadów, Skorupiaków bądź Głowonogów.  Rozpoczynają one rozgrywkę we względnej równowadze, choć taki stan prędko ulegnie zmianie. Jedna podjęta decyzja, działanie, nowe przystosowanie ewolucyjne napędzi walkę między waszymi gatunkami i zmieni sytuację na planszy.

W grze dążycie do dominacji na jak największym obszarze, namnażając i rozprzestrzeniając swe gatunki. Wybieracie spośród dostępnych akcji i od razu je realizujecie, natychmiast zdobywając przewagi. Bowiem na końcu tylko jeden z Was zostanie Władcą Oceanu.

Informacje o grze:

2-4
60-180
14+

Zawartość pudełka:

 • duża, składana plansza 56 × 86 cm
 • 4 planszetki graczy
 • 4 karty pomocy
 • 56 kart
 • 7 arkuszy żetonów
 • 136 drewnianych kostek w czterech kolorach graczy
 • 8 drewniane figurki zwierząt w czterech kolorach graczy
 • 32 drewniane pionki zwykłe w czterech kolorach graczy
 • 6 białych drewnianych pionków specjalnych
 • 2 płócienne woreczki
 • 1 arkusz naklejek
 • 4 żetony punktów zwycięstwa

Multimedia

Zobacz, jak wyglądają wszystkie elementy gry w pełnej krasie.

Opinie o grze

Zobacz, co o grze powiedzieli gracze, komentatorzy oraz twórcy.
ŚREDNIA
9.3
OCENA
Brzeszczot
Gra jest bardzo dobra. Inna jak Władcy Ziemi. Podoba mi się jak gra ewoluowała w stosunku do oryginału. Zarządzanie akcjami i ich momentalne wykonywanie traktuje jako możliwy wariant rozgrywki. Karty zdolności jako dodatek do Władców ziemi..
10/10
Kamari
Władcy oceanu to bardzo dobra gra, na którą długo czekałam. Nie mogę jej niestety porównać do Władców ziemi, ponieważ pierwowzór musi poczekać na większą i wystarczająco zaawansowaną ekipę graczy, której na stałe nie mam. Jednak ta wersja przekonała mnie do siebie ciekawym tematem, ładnym wykonaniem i przede wszystkim mnogością akcji do wyboru oraz zamieszaniem, jakie można wywołać wśród innych gatunków.
8/10
kerovan
Świetna gra na 2 osoby.
10/10
Carmash
I oto cali Władcy Oceanu. Tytuł ze wszech miar fantastyczny, pełen negatywnej i złożonej interakcji. Gra oferuje niezapomniane doznania i niezmierzone pokłady regrywalności, szanując czas i inteligencję gracza. Odrobina losowości, a także liczne zmiany w zasadach nie spowodowały, że jest to tytuł gorszy od Władców Ziemi. Obie gry są wyśmienite, a jednocześnie tak od siebie odmienne, że warto posiadać obie z nich w swojej kolekcji.
9/10
Diceland_Lukasz
Dobra gra. Nie ma tutaj programowania akcji, mamy natomiast wykonywanie akcji natychmiastowo. Nieco łatwiejszy tytuł jak Władcy Ziemi. Polecam.
10/10
GamesGuru
Władcy Oceanu to bezapelacyjnie dobra gra, którą z czystym sumieniem możemy polecić. Już podczas dwuosobowej rozgrywki często dochodzi do interakcji pomiędzy współzawodnikami. Mechanika tej planszówki wręcz wymusza na nas interakcję oraz rywalizację o terytoria.
8/10
Kolegga
Fantastyczna gra. Gorąco polecam.
10/10
Łukasz Małek
Władcy Oceanu spełniły moje oczekiwania i bezapelacyjnie polecam ten projekt. W moim przekonaniu produkcja ta to świetna alternatywa dla osób, które chciałyby spróbować rozgrywki we Władców Ziemi, jednak ciężko im zorganizować większą ekipę do wspólnych sesji. Władcy Oceanu jeszcze nie raz wylądują na stole i z przyjemnością zasiądę do kolejnych partii w przyszłości, ponieważ tytuł bardzo przypadł mi do gustu.
9/10

Pliki

Pobierz pliki z instrukcjami i solucjami, będzie to pomocne podczas przygotowania rozgrywki oraz
samej gry. Nie zapomnij zapoznać się z Księgą zasad wprowadzającą w rozgrywkę!

Władcy Oceanu - Księga Zasad
Pobierz
Władcy Oceanu - Księga Zasad
Pobierz