Bądź świadkiem XVIII-wiecznej rywalizacji między Francją i Wielką Brytanią
Designer
Ananda Gupta i Jason Matthews
Wydanie
Polskie
269.00 
Sugerowana cena detaliczna:

W 1697 roku, po dekadzie prowadzonych wojen Król Słońce, Ludwik XIV, nadal nie zaspokoił swoich ambicji kontynentalnych. Tymczasem Wilhelm III Orański zasiadł na angielskim tronie spokojniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, gdy był tylko władcą Niderlandów.

Wobec nierozwiązanego i zbliżającego się kryzysu sukcesji hiszpańskiej, nie pozostawiało złudzeń, że nowe stulecie będzie spokojne. Ale ani Francja, ani Anglia nie mogły przewidzieć chaosu nadchodzących lat: II wojny stuletniej, podczas której ci dwaj nieustępliwi przeciwnicy będą rywalizować zaciekle i dumnie wzdłuż każdej osi ludzkich osiągnięć. Od Indii przez Kanadę po Morze Karaibskie na polach bitew zderzą się ich armie i floty; w paryskich salonach i londyńskich kawiarniach narodzi się współczesna polityka i ekonomia całego świata; i wreszcie rewolucja wstrząśnie fundamentami społeczeństwa – rewolucja, która może zakończyć się nie rozlewem krwi i terrorem, ale triumfem demokracji i wolności zmieniając świat w sposób nie do wyobrażenia.

Opis gry

Imperial Struggle to gra dla dwóch graczy przedstawiająca rywalizację pomiędzy Francją i Wielką Brytanią na przestrzeni XVIII wieku. Rozpoczyna się ona w 1697 roku, gdy oba królestwa czekają z zapałem aż król Hiszpanii wyznaczy swojego dziedzica, a kończy się w roku 1789, kiedy nowy porządek doprowadził do zburzenia Bastylii. Fabuła gry nie obraca się wyłącznie wokół wojny: zarówno Francja, jak i Wielka Brytania muszą budować podwaliny kolonialnego bogactwa, radzić sobie z innymi narodami Europy i konkurować o chwałę w całym zakresie ludzkich przedsięwzięć.

Imperial Struggle obejmuje prawie 100 lat historii i cztery znaczące wojny. Mimo to pozostaje grą szybką i o niewielkiej złożoności. Ma ona na celu uczczenie swojego duchowego poprzednika, Twilight Struggle, poprzez dalsze dążenie w kierunku prostych zasad i grywalnych mechanik, przy zachowaniu globalnego zasięgu i historycznego zamierzenia, a to wszystko w obrębie jednego wieczoru. W czasach pokoju gracze dbają o swoje interesy ekonomiczne i sojusze, a także wykorzystują wydarzenia historyczne reprezentowane przez karty Wydarzeń. Muszą mądrze planować swoje inwestycje również z myślą o tym, by odebrać konkretne możliwości swojemu przeciwnikowi. W czasie wojny każdy teatr działań wojennych może przynieść wielkie korzyści w postaci podbojów i prestiżu, niemniej, zdobycze terytorialne mogą zniknąć przy stole traktatowym. Czy pod koniec wieku Brytyjczycy będą rządzić imperium, w którym słońce nigdy nie zachodzi? Czy Francja otworzy drogę dla świata, jako supermocarstwo marzeń Króla Słońce, czy jako Republika Lafayette’a?

Informacje o grze:

2
120-240
14+

Zawartość pudełka:

 • plansza
 • księga zasad
 • podręcznik
 • 2 arkusze graczy
 • arkusz Inwestycji
 • 2 dwustronne arkusze wojny
 • 2 arkusze pomocy gracza
 • 3 arkusze żetonów
 • 41 kart wydarzeń
 • 26 kart ministrów

 

Rozmiar kart:

 • 67 Standard Card Game (63,5x88mm)

Multimedia

Zobacz, jak wyglądają wszystkie elementy gry w pełnej krasie.

Galeria gry

Przeglądaj zdjęcia z gry, zbliżenia elementów, pionków, szczegóły planszy.

Pliki

Pobierz pliki z instrukcjami i solucjami, będzie to pomocne podczas przygotowania rozgrywki oraz
samej gry. Nie zapomnij zapoznać się z Księgą zasad wprowadzającą w rozgrywkę!

Imperial Struggle – Księga Zasad
Pobierz
Imperial Struggle – Karta Pomocy
Pobierz
Imperial Struggle - Opis rozgrywki
Pobierz
Imperial Struggle – Księga Zasad
Pobierz
Imperial Struggle – Karta Pomocy
Pobierz
Imperial Struggle - Opis rozgrywki
Pobierz