Jedyna droga wiedzie naprzód  
Designer
Waldek Gumienny, Jaro Andruszkiewicz, Yves Roig, Valentin Crespel & Remi Dufourneau
Wydanie
Angielskie
389.95 
Sugerowana cena detaliczna:

Masz za mało paliwa, za mało amunicji i za mało czasu. A przed Tobą olbrzymie wyzwanie: wygrać wyścig do Renu. Musisz przekroczyć rzekę, zanim wszystkie mosty zostaną obsadzone przez przeciwnika. I musisz to zrobić jako pierwszy. Bo tylko pierwszy zbierze laury zwycięstwa.

Opis gry

Keep’em Rolling to gra dla 1-4 graczy rozgrywająca się latem i jesienią 1944 roku, podczas ofensywy Aliantów na siły niemieckie okupujące Francję i kraje Beneluksu. Jest to eurogra z wyczuwalną nutą gry wojennej, skupiająca się na logistycznych aspektach wojny: zaopatrywaniu jednostek w paliwo, amunicję i żywność, a następnie przemieszczaniu ich przez terytorium wroga. Gra pozwala graczom odtworzyć doświadczenie przetaczania się przez okupowaną przez Niemców Europę w ekscytującym wyścigu o miano pierwszego alianckiego dowódcy, który przekroczy Ren.

Keep’em Rolling to nowa edycja gry 1944: Wyścig do Renu, wzbogacona o:

Anvil, modułowe rozszerzenie do podstawowej wersji gry dla 4 graczy. Czwarty gracz wciela się w generałów Jacoba L. Deversa i Alexandra M. Patcha, dowódców alianckiej operacji desantowej i inwazji na Prowansję w południowej Francji późnym latem 1944 roku. Musi on stawić czoła nowym wyzwaniom i zagrożeniom, w tym wycofaniu się słabo obsadzonej i niedostatecznie wyposażonej, ale wciąż bardzo groźnej niemieckiej Grupy Armii G oraz zmianie celów operacyjnych z myślą o wspólnym francusko-amerykańskim wyzwoleniu Alzacji. Moduł zawiera również nowe cele pośrednie dla trzech pierwotnych dowódców.

These Are My Credentials, niezależna gra solo rozgrywana na osobnej planszy. Gracz wciela się w generała Troya Middletona, dowódcę amerykańskiego VIII Korpusu. Jego celem nie jest dotarcie do Renu, ale do portów w Bretanii, aby zdobyć je, zanim Niemcy zdążą ufortyfikować swoje pozycje i zniszczyć infrastrukturę portową. Silnie ufortyfikowane miasta Brest, Lorient, Saint-Malo i Saint Nazaire nie będą łatwe do pokonania, a mobilna i niebezpieczna niemiecka Kampfgruppe nie będzie stać bezczynnie w obliczu amerykańskiego ataku na Bretanię. Na szczęście francuski ruch oporu jest w pobliżu, aby udzielić pomocy.

OB West, oparty na botach wariant solo dla podstawowej gry, który reaguje na działania gracza, stanowiąc wyzwanie nawet dla najbardziej zaawansowanych graczy.

Red Ball Express, mini-rozszerzenie, które zmniejsza losowość w rozgrywce i wprowadza nowe elementy do gry: złą pogodę i groźbę niemieckiej kontrofensywy.

Informacje o grze:

1-4
90+
14+
Zawartość pudełka:
  • 2 instrukcje (podstawowa i These Are My Credentials)
  • 2 dwustronne plansze (podstawowa oraz rozszerzenie dla 4 gracza z These Are My Credentials)
  • 5 kart pomocy graczy
  • 320 kartonowe znaczniki
  • 236 kart
  • 121 drewnianych pionków zasobów
  • 40 drewnianych ciężarówek
  • 19 drewnianych bloczków
  • 19 naklejek na bloczki

Multimedia

Zobacz, jak wyglądają wszystkie elementy gry w pełnej krasie.