Designer
Guglielmo Duccoli
Wydanie
Angielskie
165.95 
Sugerowana cena detaliczna:

Iron, Blood, Snow & Mud to ekscytująca, dynamiczna gra dwuosobowa osadzona na Wschodnim Froncie II Wojny Światowej.

Opis gry

Iron, Blood, Snow & Mud to szybka i łatwa do opanowania gra strategiczna dla dwóch graczy, symulująca front wschodni II wojny światowej. Polska i Francja upadły, Grecja i Norwegia poddały się, a Jugosławia przestała istnieć… Teraz nadszedł czas, aby Związek Radziecki spotkał ten sam ponury los. Czy osławiony niemiecki blitzkrieg po raz kolejny udowodni swoją niezwyciężoność? A może Związek Radziecki wytrzyma atak na tyle długo, by odbudować swoją potęgę i odepchnąć wroga? Los wojny jest w twoich rękach!

Poprowadź zaprawione w boju siły Wehrmachtu przez błoto, śnieg i niewyobrażalnie rozległe terytoria wroga, jednocześnie starając się chronić swoje przeciążone linie zaopatrzeniowe. Możesz też przejąć kontrolę nad początkowo przeważającą liczebnie, ale powoli budującą swoją potęgę Sowiecką Armią Czerwoną, utrudniać szybkie ataki pancerne, nękać linie zaopatrzeniowe wroga swoimi partyzantami i czekać na krwawą i niszczycielską kontrofensywę. To wojna żelaza, krwi, śniegu i błota.

Iron, Blood, Snow & Mud to gra asymetryczna w swojej ogólnej konstrukcji i prosta, ale zaskakująco wyjątkowa w swoim podejściu do frontu wschodniego. Rozgrywka toczy się na przestrzeni czterech lat, z których każdy składa się z trzech wyraźnie różniących faz, z których dwie – trafnie nazwane Błoto i Śnieg – uniemożliwiają korzystanie z niektórych akcji i jednostek. Ruch i jego zasięg zależą od aktualnej pory roku, typu jednostki oraz zdolności do tworzenia i utrzymywania łańcucha jednostek. Niemcy muszą albo utrzymać zestaw celów do końca 1944 roku… albo schwytać sowieckiego przywódcę, samego Stalina. Sowieci również mogą osiągnąć nagłe zwycięstwo, ale tylko wtedy, gdy uda im się przejąć jedno z trzech początkowo zajmowanych przez Niemców miast.

Informacje o grze:

2
60+
14+

Multimedia

Zobacz, jak wyglądają wszystkie elementy gry w pełnej krasie.

Pliki

Pobierz pliki z instrukcjami i solucjami, będzie to pomocne podczas przygotowania rozgrywki oraz
samej gry. Nie zapomnij zapoznać się z Księgą zasad wprowadzającą w rozgrywkę!

Iron, Blood, Snow & Mud – Księga Zasad
Pobierz
Iron, Blood, Snow & Mud – Pomoc gracza
Pobierz
Iron, Blood, Snow & Mud – Księga Zasad
Pobierz
Iron, Blood, Snow & Mud – Pomoc gracza
Pobierz