Niezapomniane doświadczenie dyplomatycznych i militarnych manewrów w Napoleońskiej Europie
Designer
Andrew Rourke
Status
Late Pledge
Wydanie
Polskie, Angielskie, Niemieckie, Francuskie

Moją kochanką jest władza

Z kraju zakrytego dymem rewolucji wyłania się wódz, którego imię wkrótce na długo zastąpi pojęcie diabła. Monarchie Starego Świata zawiązują sojusze przeciw karnej, prącej nieprzerwanie do przodu armii. Z tym, że każde więzy może złamać argument siły bądź brzęczące złoto. Nie ma trwałych przyjaźni, gdy sprawna dyplomacja i bystra strategia tylko jednego uczynią zwycięzcą.

Opis gry

Coalitions to gra osadzona w realiach rewolucyjnych i napoleońskich wojen. Gracze wcielają się w wiodące europejskie potęgi i rywalizują ze sobą, dynamicznie zmieniając polityczną panoramę Starego Kontynentu. Innowacyjny i elegancki system umożliwia odtworzenie najważniejszych wydarzeń tych konfliktów, ale pozwala także tworzyć własne, wiarygodne historie alternatywne.

Gra przeznaczona jest dla 1 do 6 graczy (zawiera tryb kooperacyjny), wcielających się w jedną z sześciu asymetrycznych frakcji: Francję, Anglię, Austrię, Prusy, Rosję czy Turcję. Następnie w szeregu rund gracze starają się zdobyć przewagę, uzyskując punkty zwycięstwa poprzez kontrolowanie istotnych pozycji, odnoszenie chwalebnych zwycięstw w walce i elastyczną dyplomację.

Informacje o grze:

1-6
65-125
14+

Multimedia

Zobacz, jak wyglądają wszystkie elementy gry w pełnej krasie.

Galeria gry

Przeglądaj zdjęcia z gry, zbliżenia elementów, pionków, szczegóły planszy.

Wideo