Dyplomacja, strategia, blef i zdrada w dobie wojen religijnych w sercu Europy
Designer
Andrew Rourke i Waldek Gumienny
Status
Late Pledge
Wydanie
Polskie, Angielskie, Niemieckie, Francuskie

Europę ogarnia ogień! Wywołana protestancką reformacją pożoga wojen religijnych rozlewa się w sercu Europy, a rosnąca w siłę Szwecja wdraża misterny plan opanowania basenu morza Bałtyckiego. Czy cesarz Świętego Cesarstwa utrzyma się na chwiejnym tronie? I którą stronę religijnego konfliktu poprą mocarstwa Europy? 

 

Opis gry

Raison d’Etat to dyplomatyczna gra area control dla 3-7 graczy. Jako samodzielne rozszerzenie do Coalitions nie wymaga komponentów z podstawowej gry, wszystkie element znajdą się w pudełku, włącznie z zasadami i scenariuszami niezbędnymi do samodzielnej rozgrywki. Ponadto rozszerzenie zawiera własną dwustronną planszę i osiem grywalnych potęg (Polskę, Szwecję, Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię, Austrię, Rosję i Imperium Osmańskie).

W Raison d’Etat do siedmiu graczy ściera się w ekscytującej grze area control opartej na ciągle zmieniających się sojuszach, spiskowaniu i odważnych manewrach militarnych w epoce zdefiniowanej przez wojnę trzydziestoletnią i wojny polsko-szwedzkie. Podobnie jak w podstawowej wersji gry, dodatek Raison d’Etat wykorzystuje mechanikę Koła Wojny, aby zdynamizować rozgrywkę i zaangażować wszystkich graczy do końca gry, natomiast innowacyjny system Aktywatora wprowadza nowe doświadczenie w interakcji pomiędzy graczami.

Informacje o grze:

3-7
65-245
14+

Multimedia

Zobacz, jak wyglądają wszystkie elementy gry w pełnej krasie.