Dyplomacja, strategia, blef i zdrada w czasie Fryderyka Wielkiego
Designer
Andrew Rourke i Waldek Gumienny
Wydanie
Polskie

Europę ogarnia ogień! Prusy Fryderyka II prowadzą ekspansję na granicy z Austrią, zaś francusko-brytyjska rywalizacja o globalne wpływy wciąga Hiszpanię w konflikt. Dwie potęgi szukają nowych sojuszników. Czy zdawałoby się niezainteresowane sytuacją Starego Kontynentu Cesarstwo Rosyjskie i Imperium Osmanów dołączą do wojny o europejskę dominację?

 

Opis gry

Ancien Régime to rozszerzenie do Coalitions, dyplomatycznej gry o próbach zdobycia supremacji nad Europą. W dodatku zawarta jest nowa plansza i siódme grywalne państwo (Hiszpania), a także zestaw unikatowych komponentów dla siódmego gracza.

W Ancien Régime do siedmiu graczy ściera się ze sobą w ekscytującej grze area control,  opartej na ciągle zmieniających się sojuszach, spiskowaniu i odważnych manewrach militarnych w epoce zdefiniowanej przez wojnę siedmioletnią. Podobnie jak w podstawowej wersji gry, dodatek Ancien Régime wykorzystuje mechanikę Koła Wojny, aby zdynamizować rozgrywkę i zaangażować wszystkich graczy do końca gry, natomiast innowacyjny system Aktywatora wprowadza nowe doświadczenie w interakcji pomiędzy graczami.

Uwaga! To nie jest samodzielny dodatek, Ancien Régime wymaga posiadania podstawowej wersji gry Coalitions.

Informacje o grze:

3-7
65-125
14+

Multimedia

Zobacz, jak wyglądają wszystkie elementy gry w pełnej krasie.